GÖTEBORG

HUVUDKONTOR  |  FÖRSÄLJNING  |  PÅBYGGNAD  |  REPARATION  |  SERVICE

Alldeles bredvid Göta Älv i Göteborg ligger vårt huvudkontor som sköter försäljning, ekonomi och övrig administration.

Här utförs påbyggnadsmontering och vi har också en stor serviceavdelning för våra kranar och påbyggnader.

Vi tar även hand om reparation och service på övriga kran- och påbyggnadsfabrikat.

Benny Ljung

VD  |  FÖRSÄLJNING

031-12 60 10  |  benny@fassi.se

Örjan Siebing

FÖRSÄLJNING

031-12 62 24  |  orjan@fassi.se

Jens Henriksson

FÖRSÄLJNING

031-12 62 25  |  jens@fassi.se

Patrik Bengtsson

RESERVDELAR

0771-71 30 31  |  patrik@fassi.se

Per Erander

TEKNISK SUPPORT

031-12 60 16  |  per@fassi.se

Peter Lange

KONSTRUKTION  |

TEKNISK BEREDNING

031-12 62 03  |  lange@fassi.se

Fredrik Eriksson

TEKNISK BEREDNING

031-12 62 13  |  fredrik@fassi.se

Thomas Garcia

SERVICE GÖTEBORG

031-12 60 11  | servicegbg@fassi.se

Ewa Mörk

EKONOMI

0771-71 30 30  |  ewa@fassi.se

FASSI SVERIGE AB

Marieholmsgatan 86

415 02 Göteborg

ÖPPETTIDER

Försäljning 7 - 17

Övrigt 7 - 16

MALMÖ

MONTERING  |  PÅBYGGNAD  |  REPARATION  |  SERVICE

I Arlöv, norr om Malmö, utför vi montering av kranar och lastbilspåbyggnader.

Vi har dessutom en komplett serviceanläggning för våra egna kranar och lastbilspåbyggnader, men vi erbjuder även reparation och service på övriga kran- och påbyggnadsfabrikat.

Kjell Carlsson

SERVICE  |  MONTERING

0404-307 70  |  kjell@fassi.se

FASSI SVERIGE AB

AVD. MALMÖ

Arlövsvägen 23

232 35 Arlöv

ÖPPETTIDER

7 - 16

VÄXEL

0771-71 30 30

VÄNERSBORG

PRODUKTION  |  BLÄSTRING  |  LACKERING

Sydväst om Vänersborg finns vår tillverknings- och sammansättningsproduktion för våra påbyggnader.

Vi har tillgång till komplett anläggning för blästring och lackering.

Johannes Johansson

PRODUKTION

johannes@fassi.se

FASSI SVERIGE AB

AVD. VÄNERSBORG

Stampgatan 2

462 73 Vänersborg

ÖPPETTIDER

7 - 16

VÄXEL

0771-71 30 30

AFFÄRSVILLKOR

FASSI Sverige AB är medlemmar i Lastfordonsgruppen, LFG, och rättar oss efter deras villkor.

Vi hänvisar alltid till deras villkor LFG10 i alla affärer.

 

 

KONTAKT

ÖPPETTIDER

Försäljning: 7 – 17

Övrigt: 7 – 16

ADRESS

Marieholmsgatan 86

415 02 Göteborg

KORT OM OSS

Fassi är ett av världens största kranmärken. Utöver marknadens bredaste sortiment, med kranar från 1 till 215 ton för mobilt eller stationärt bruk, erbjuder vi även tillbehör som skopor, rotatorer och personkorgar. Och annat nyttigt.

LÄS MER